Gerard ButlerI

Gerard James Butler

8,1
35 306 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Gerard Butler

W jakimś wywiadzie źle się wyraził o Polsce, nie znam szczegółów, dla tego pytam się czy ktoś wie coś na ten temat? PS. lubię tego aktora, szczególnie z roli w 300, nie chciał bym stracić o nim dobrego zdania.

Bodybuilder

nic takiego nie słyszałam

Polita

bo nigdy nic takiego nie powiedział

Bodybuilder

powiedział tylko, że w 90% - tach złodzieje, alkoholicy, oszuści, przede wszystkim maxymalna znieczulica, acha i najbardziej tempi politycy w historii świata, czy skłamał?

cyberborys

Nie, jest Brytyjczykiem, z Polakami miał styczność pewnie, więc wyrobił sobie o nich zdanie

paulinne

chyba Szkotem?

waleczny_kurczak_III

Szkot to Brytyjczyk xD lol

vega1337

powiedz to Szkotom. :-)

Neko_

Lel, Szkocja to nie odrębny kraj, więc czy im się to podoba czy nie są Brytyjczykami. Poza tym mieli szanse opowiedzenia się za odłączeniem ale z niej nie skorzystali, to oznacza że większość z nich chce być Brytyjczykami.

Neko_

Szkoci wiedzą że są Brytyjczykami. Nie chcą tylko by mylono ich z anglikami.

paulinne

tyle samo złodziei jest w Anglii, Niemczech, na Antarktydzie i w Polsce. Nie jesteśmy ani lepsi ani gorsi.

Neko_

ehehe. A byłeś za granicą? Alkoholizm i cwaniactwo, szczególnie wśród typków po 40. Za granicą ze zdradą obnoszą się jak bohaterowie narodowi. Słowo ku... pada co drugie słowo, a najlepsze, że cudzoziemcy myślą, iż to odnosi się do kobiet - Polek. Dlatego ta niesławna reputacja naszych Pań.
Było się tu i tam i powiem, że to co widziałem, woła o pomstę do nieba. Jak znasz dobrze choćby tylko Angielski to wystarczy pogadać z cudzoziemcami, trzeba tylko pokazać że kulturę wyniosło się z domu, inaczej rozmowa na tego typu tematy nie wypali.

Neko_

Mieszkam w Anglii i jak nie muszę to się nie przyznaję, skąd jestem, bo mi po prostu wstyd. W szczegóły wdawać się nie będę ale cebulaki taką wieś tu odstawiają, że po prostu jest mi wstyd, że jestem wrzucana z nimi do jednego wora. Dla przykładu dziś jechałam autobusem. Jak wsiadałam poczułam kiełbasę i od razu usłyszałam darcie się Polaków na pół autobusu. Pani ok 40 lat, solara, żółte włosy, brwi cienkie jak nitki (typowy wiejski tuning). Facet wyglądał jak żulik. No i śmierdziała kiełbasa a oni się wydzierali - każdy przecież musiał wiedzieć, że szanowne cebulaki sobie mają ochotę porozmawiać zajadając się polską kiełbaską. Dno i 5 metrów mułu i jak ktoś Polaków krytykuje, to ja potrafię tylko przyklasnąć i okazać zrozumienie.

Neko_

Strzelam, że na Antarktydzie pingwiny są złodziejami? :D

cyberborys

Znasz może linka do tego wywiadu?

Kunni

link nie istnieje

cyberborys

I facet ma rację w 100%

cyberborys

W sumie... dużo w tym prawdy.

Bodybuilder

Tak, facet ma rację, ale to trochę przykro usłyszeć coś takiego o swoim kraju, nie uważacie? :c

Idka_393

Lepiej usłyszeć przykre słowa niż udawać, że wszystko jest ok. Jak jakiś gwiazdor od czasu do czasu przypomni Polsce jaki ma wizerunek, to nic nie szkodzi.

Idka_393

Mnie nie. Nie lubie, gdy sie nas wychwala bo wiem, ile w tym fałszu i zakłamania a my potem myslimy, ze jestesmy wyjątkowi i jedyni w swoim rodzaju. My, Polacy, jesteśmy strasznie zakompleksionym narodem. Toteż zgadzam sie, że nic się nie stanie jak się dowiemy jak naprawde postrzegaja nas obcokrajowcy.

Metropholis

A ja nie lubię generalizowania... Nie zna WSZYSTKICH Polaków, więc nie może brać ogół jedną miarą. Tak samo my nie powinniśmy robić z innymi narodami, no i przestać ciągle narzekać jacy to my jesteśmy okropni.

LillAnn

Z generalizowaniem się zgadzam. Masz rację. Ale z drugiej strony raz na jakis czas usłyszeć jak widzą nas inni też nie zaszkodzi.

Metropholis

Też masz rację ale... ja nie identyfikuję się masą, która mnie otacza a raczej z jednostkami, które znam. A co do samego Gerarda pewnie ta wypowiedź była wyrwana z kontekstu ;)

LillAnn

Rozumiem Cię. I popieram podejście, choć wiem, że niewiele to da, bo i tak inni upychają wszystkich do jednego wora. Tak już jest. A co do Butlera, to też nie wydaje mi się rozsądne roztrząsać tutaj jego intencji, skoro nie dość, że nie mamy źródła, to jak sama powiedziałas, wypowiedź pewnie wyrwana z kontekstu.

Bodybuilder

bzdury gadasz bodybuilder

cyberborys

Kolejny wychowany na "Pokłosiu"? Jak masz z tym problem to może czas zmienić obywatelstwo ?

cyberborys

Ale naprawdę tak powiedział?

Bodybuilder

Patrząc na zachowanie większości polaków w Polsce to wcale się mu nie dziwię.

Radiw84

No to emigruj jak ci tu tak źle. Co cię tu trzyma?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Radiw84

kolejny idiota z gimbazy się odezwał. :-)) Jak dojrzejesz to daj znać a teraz idź odrobić lekcję, a później poskarż się mamusi. :-))))

Radiw84

Co to się z tym światem dzieje...
Wyzywać kogoś od bezwartościowych śmieci, a później pisać, aby skoczył z mostu i zrobił tym samym "przysługę" społeczeństwu, tylko dlatego, że napisał Ci dokładnie to, co napisać wypadało, nijak Cię nie obraził.
Tragedia.

Zuza88

A ja uważam, że został sprowokowany i obrażony więc odpowiedział tym samym. Ja się zgadzam z autorem, który napisał, że "Patrząc na zachowanie większości polaków w Polsce to wcale się mu nie dziwię." bo ja się również nie dziwię, że Polaków się krytykuje i nie lubi - ciężko ich z cokolwiek lubić bo przynoszą wstyd i zachowują się prostacko.

PS.
Wyemigrowałam :)

AlexabezKeksa

"No to emigruj jak ci tu tak źle. Co cię tu trzyma?"
To, według Ciebie, prowokuje i obraża? Jeśli tak to musisz być przewrażliwiona.

PS. Bardzo dobrze. :)

Zuza88

Ale co to za porada "emigruj jak ci tu źle". Czy jak ludzie wyemigrowali to nagle w Polsce pozostali Polacy zaczęli się zachowywać lepiej? Nie sądzę - bo emigracja nie ma nic do rzeczy więc po co podejmować temat emigracji? I tak, uważam, że to jest prowokacja z prostej przyczyny - bo to jest prowokacja. Zamiast się odnieść do jego słów i napisać coś w stylu "zgadzam się, ponieważ..." albo "NIE zgadzam się, ponieważ..." to padły słowa atakujące autora i rekomendujące mu opuszczenie kraju. Takie zachowanie tylko potwierdza o Polakach to, co o nich napisał wyżej. Ludzie nawet w internecie nie potrafią dyskutować rzeczowo i na temat a co dopiero w cztery oczy.

AlexabezKeksa

Jakoś mnie nie prowokuje.
Jeśli ktoś narzeka na swój kraj/na jego mieszkańców, to wyjazd jest genialnym pomysłem, prawda?

Jesteś na FW od roku i jeszcze się nie przekonałaś, że ludzie w internecie są 5x bardziej chamscy, niż w rzeczywistości?

Zuza88

A mnie prowokuje. Co ja (czy autor postu) zrobię z moim życiem to moja sprawa, prawda? I nie potrzebuję porad z forum od obcych ludzi, co mam robić. Generalnie nie wtrącajmy się w swoje wzajemne sprawy i życie, to będzie dobrze. Autor skrytykował zachowanie Polaków a ktoś walnął tekst "to wyemigruj jak ci się nie podoba". Serio? Oczywiście, że to jest prowokacja. Ja mogę napisać tamtej osobie żeby wyemigorwała np. na inne forum jeśli komentarze jej się nie podobają ale na pewno byłoby to odebrane jako niegrzeczny atak. A logika dokładnie ta sama.

AlexabezKeksa

"Nie mów mi co mam robić bezwartościowy śmieciu.A teraz zrób przysługę reszcie społeczeństwa i idź skocz z mostu."

A to, według Ciebie, jest dobra odpowiedź na tę rzekomą prowokację?

"(..) nie potrzebuję porad z forum od obcych ludzi, co mam robić". Nie razi Cię to, że człowiek drugiemu człowiekowi doradza odebranie sobie życia, ale przeszkadza Ci, że inny doradza innemu emigrację.

Nie no, fajnie. :)

Zuza88

Cóż, prowokował to sprowokował. Ustosunkowałam się do komentarza o emigracji bo nie muszę komentować każdego komentarza z tego forum.

Bodybuilder

Czy to ma jakieś większe znaczenie? Facet wrzucił wszystkich do jednego wora, a prawda jest taka, że populacja jest zbyt duża i zbyt różnorodna by można było ludzi tak zaszufladkować. Ja tam się staram nie generalizować, a tym bardziej nie pluć we własne gniazdo, bo to bardzo źle o człowieku świadczy. Jak jest źle to trzeba nad tym pracować. Ja tam się nie kwalifikuję do opisu i nie będę się dąsać, natomiast nie oszukujmy się, W każdym kraju tacy się znajdą, a tym bardziej w Anglii.

Moai

Problem jest w tym, że Polacy sami siebie szufladkują. Jeden drugiemu zazdrości, a trzeci ma kompleksy. I tak cały naród jest zakompleksiony. Polska to taki kraj powiedziałbym ''artystyczny'' pod tym względem. Przeżywa to co jej odebrano niczym nieszczęśliwy romantyk-melancholista (wiem coś o tym). Skrajnie introwersyjny typ.
Chociaż z drugiej strony to takie kraje jak Rosja, czy Brazylia jak dla mnie są o wiele gorsze. Coby o Korei Pólnocnej nie mówiąc.
A co do słów Butlera to mogę mu tylko przyklaskiwać. Facet ma rację. Po prostu. Polska niby taka nowoczesna, ale prawdę mówiąc jest to gówno prawda. To nic innego jak to samo PRL-owskie gówno tylko owinięte w europejskie barwy i nieco bardziej zmodyfikowane.
Nie chciałbym tu wyjść na kogoś kto szufladkuje ludzi, ale czy nie uważacie, że to właśnie w głównej mierze prawica jest przyczyną rozpadu Polski?

Ertix_Poke

Nie pluje się do własnego gniazda- choćby dla zasady, a ja tam miałam szczęście poznać naprawdę masę wspaniałych ludzi, którzy lubią pomagać i mają wielkie serce.

Moai

Na gniazdo nie pluję, ale na ludzi i ich mentalność jak najbardziej. I nikt mnie nie przekona, że jest dobrze jak nie jest.

Bodybuilder

Bzdura, nigdzie na necie nie ma tej wypowiedzi, taka sama nieprawda jak ten domniemany hejt Eminema na Polskę

Danio31b

Dokładnie, nie ma nawet źródła.

Bodybuilder

A mógłbyś podać jakiś link? Bo póki co to wychodzi nam zabawa w głuchy telefon ("słyszałem, że...", "ponoć..."). Nie wiemy nawet czy to prawda, a już oceniamy i krytykujemy gościa.

Metropholis

nie otrzymasz linku bo taki link nie istnieje.

Neko_

Ano właśnie.

Bodybuilder

bzudra

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones