PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=320676}

Wyspa Nim

Nim's Island
6,2 22 508
ocen
6,2 10 1 22508
4,7 6
ocen krytyków
Wyspa Nim
powrót do forum filmu Wyspa Nim

Coś niezbyt dobrze wychodzą filmy tworzone przez gwiazdy dla swoich dzieci. Taka "Kobieta w błękitnej wodzie" nakręcona przez M.Night Shyamalana dla swoich pociech była filmem przeciętnym (choć przynajmniej oglądalnym). "Wyspa Nim" w której wystąpiła Jodie Foster, by jej dzieci mogły pójść do kina jest filmem, co tu dużo mówić, po prostu tragicznym. Nie spodziewałem się po produkcji Marka Levina niczego specjalnego, ot tylko lekkiej, niezobowiązującej rozrywki, ale to co zobaczyłem na ekranie jest tak okropne, że aż nie mogę uwierzyć, iż tak wspaniała aktorka jaką jest Foster, zdecydowała sie zagrać w tak przerażającym filmie.

"Wyspa Nim" to kino na siłę radosne, na siłę zabawne i przekonujące nas co chwilę jak szczęśliwie i fantastycznie może wyglądać życie małej dziewczynki na bezludnej wyspie (z której nie wiedzieć czemu twórcy zrobili małego Indianę Jonesa). Film sztuczny, przerysowany do granic możliwości, płytki i nakręcony bez odrobiny polotu. O scenariuszu nie ma nawet co pisać bo takowego nie ma, a jeśli był to albo pisany przez kilkanaście osób w formie łańcuszka, gdzie każda kolejna osoba wymyślała kolejne bzdurne wydarzenia, do tych nabazgranych wcześniej, albo został machnięty na kolanie na 15 minut przed zdjęciami – chociaż wcale bym się nie zdziwił gdyby obie te opcje były prawdziwe.

Aktorzy zagrali fatalnie (nawet Foster, która wpadła w dziwną manierę i ze swojej bohaterki zrobiła czystą idiotkę), tak sztucznie i drętwo, że miałem wrażenie iż podczas zdjęć założyli się o to, komu uda się zagrać gorzej. Deklamują oni swoje kwestie, jakby sam obraz nie wystarczył i wygłupiają sie kompletnie bez sensu. Być może gdybym miał z 15 lat mniej zachwyciłbym się latającą jaszczurką - o przepraszam, Fredem – nad wyraz inteligentnym pelikanem i pomocnym lwem morskim zachowującymi się jak zwierzątka domowe, idiotycznym poczuciem humoru oraz dzielnym tatusiem, który nawet z zatopionej łodzi potrafi zbudować tratwę. Całe szczęście dzieckiem już nie jestem i na seansie cierpiałem tylko ja, a nie jeszcze i moi rodzice. Autentycznie żałuję, że nie wyłączyłem po 20 minutach. Koszmar, koszmar, koszmar...

2/10

ocenił(a) film na 3
milczacy

To samo mi przyszło do głowy, jak takie gwiazdy mogą znaleźć się w takiej miernocie...nie mam w zwyczaju raczej dawać niskich ocen ...ale w tym przypadku nie ma wyjścia. Przecież to była porażka, całkowicie nierealna i absurdalna papka. Najlepszym elementem w tym filmie była chyba piosenka U2 na napisach końcowych, no i może krajobraz. I chyba za to tylko te punkty. O dubbingu już nie wspomnę, bo choć pogrzebał ten film, to wiadomo nie jest to wina jego twórców. Wiem że takie filmy są dla dzieci a oglądać powinno się przy objedzie...ale nawet takie tłumaczenie nie powstrzymuje mnie przed tym by powiedzieć że to zwykła szmira....szkoda tylko tych aktorów że brali w tym udział...a feee, a fee

ocenił(a) film na 5
ppp84

Jak bardzo lubię polski dubbing tak tym razem muszę się zgodzić że w "Wyspie..." był kiepski. Co do reszty to myślę, że nie było tak źle i kiczowato jak twierdzicie. Chociaż zaczynam sądzić, że na skutek miernej jakości dzisiejszych przygodowo-familijnych produkcji mam zaniżone oczekiwania do tego typu filmów.

ocenił(a) film na 3
dzikakulka

hmm..po przeczytaniu ostatniego zdania przyszły mi do głowy "Niekończące się opowieści", "Hook", "E.T", "Kochanie zmniejszyłem dzieciaki" czy choćby swojski "Przyjaciel wesołego diabła" no i trzeba przyznać że trudno się z Tobą nie zgodzić.

ocenił(a) film na 5
ppp84

Tak a propos to wczoraj przypomniałam sobie o jednym dobrym, w miarę nowym filmie tego typu - "Kto pod kim dołki kopie" (że tak pozwolę sobie polecić zaglądającym na to forum).

ocenił(a) film na 5
milczacy

Z ust mi to wyjąłeś ... ale ja bym to inaczej powiedział trochę ... że nie jakie wspaniałe może być życie dziewczynki na bezludnej wyspie . Tylko ja widzę ten film jako wpajanie dzieciaczkom że to cholera niech się wali , niech się pali , bieda , huragany ale kij z tym przeca życie jest wspaniałe . Trza się śmiać i uśmiechać non stop ... Nawet jak nam ojca wpierdaczy na parę dni ;d

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones