PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=739951}

Skok stulecia

Den of Thieves
7,0 23 860
ocen
7,0 10 1 23860
6,3 3
oceny krytyków
Skok stulecia
powrót do forum filmu Skok stulecia

Sorry czy ktoś mógłby wyjaśnić mi parę wątków tak w prosty sposób bo przyznaje, że się pogubiłem. Po pierwsze jak to się stało, że oni odrazu przyjechali z pieniędzmi i z Donniem w środku. Dodatkowo jak mogło się zgadzać liczenie skoro podczas awarii prądu Donnie wrzucił pełno worków z kasą do niszczarki. Następnie czemu w samochodzie Ray-a byly pieniądze poniszczone. Co daje scena w której Donnie na końcu upycha w opony papiery. Dzięki.

ocenił(a) film na 7
ciutki1987

Tzn wg mnie to na koncu mamy wyjasnienie ze Donnie stal za calym planem. Mamy pokazany tez lokal w ktorym pracowal i wchodzili tam goscie z banku - ci sami co liczyli kase. Oni byli w zmowie z nim i ustalili ze hajs sie zgadza ;)
Upychanie kasy w opony to pewnie wywoz kasy do Londynu gdzie tez tam siedzial Donnie na koncu.

luquepl

Tak ale nie było w barze tych gości którzy liczyli pieniądze tylko koleś od ciężarówki i elektryki. Dodatkowo o co chodzi z tym, że w samochodzie Ray-a były pocięte już pieniądze. Rozumiem to tak, że były ciężarówki podmienione i on z wyspiska zabrał worki ale nie z kasą a ze śmieciami czy coś pomyliłem. Bo jest scena w której Gerrald Butler otiwera bagaznik i sprawdza co jest w środku a tam pocięte papiey ew. hajs. Dzięki za odp.

ocenił(a) film na 7
ciutki1987

Jest scena, w której śmieciarki podmieniają się, żeby zmylić Ray-a i ekipę. Ray zatrzymuje śmieciarkę z pociętą kasą wystawioną przez Donniego, a właściwa śmieciarka z kasą jedzie tam, gdzie kazał Donnie :)

antidesperate

Dzięki :)

ocenił(a) film na 8
ciutki1987

Wyjasnieiem było zdanie Donniego ,że "mam totalną kontrole nad otoczeniem" Na końcu widać że goście jego baru, zwykli pracownicy tego banku wszyscy byli w zmowie bo mieli dość tego że tyle pieniędzy jest kazdego dnia niszczonych a oni nie mają z tego nic. Cały plan kawałek po kawałku dostarczyli mu pracownicy banku w zamian za swoja dole.
Ogólnie bardzo fajny film, nie spodziewałem się jakiegoś hitu ale oglądało się go równie dobrze jak "Plan Doskonały" czy "Teoria Chaosu" albo chociażby "Miasto Złodziei"

FeRu89

Dzięki i ps. zgadzam się.

ocenił(a) film na 8
ciutki1987

Przyjechali z Donniem w środku bo chcieli go tam wprowadzić. Pieniądze, które przywieźli były przykrywką (kasa z poprzedniego skoku jako inwestycja potrzebna do kolejnego, większego. Kasa z ich wózków się zgadzała bo nie przyjechali kraść pieniędzy, które sami przywieźli. Wszystko jest wyjaśnione w filmie. W banku zasobów federalnych pieniądze są liczone i spisuje się wszystkie numery seryjne. Ale też sprawdza się czy nie są zniszczone, stare, uszkodzone. I właśnie te banknoty są wycofywane z obiegu, usuwane z systemu i niszczone. Czyli nie do namierzenia. I właśnie te pieniądze ukradli. Przygotowane do niszczenia (które były już w banku przed ich przyjazdem).
Wspólnikiem Donniego był gość ze śmieciarki. Dlatego w samochodzie Ray-a były pocięte papiery. Donnie pakował kasę w worki, więc w takie same worki zapakował ścinki. Zamiana śmieciarek i Donnie ma kasę a nie Ray.
Goście z banku nie byli w zmowie a tylko chodzili do baru, gdzie Donnie pracował. Nad barem wisi tabliczka: "loose lips sink ships" :) Ściany mają uszy. No i ludzie przychodzą do baru nie tylko wypić ale i pogadać, często z barmanem. A o czym się gada? O pracy. I tak Donnie dowiedział się wszystkiego o banku. Dodatkowo ostatnia scena, już z Londynu. Wchodzi facet a Donnie kojarząc, że on pracuje na przeciwko w skupie diamentów daje mu darmowe drinki.

keana77

Dzięki :)

keana77

To ja już nie wiem czy ci goście z banku to byli kumple Donniego czy nie?

ciutki1987

Scena z upychaniem kasy w opony to tylko taki dodatek, niewiele wnoszący do fabuły, ale wyjaśniający jak trafił z taką ilością kasy do Londynu.

I nie wysyłał ich wcale do Anglii w oponach. Po zapakowaniu opon nakleja na nie etykietę kurierską z adresem w Panamie. Wysłał je kurierem do Panamy, gdzie pewnie w jakimś banku nikt nie pyta o pochodzenie pieniędzy, wpłacił je pewnie w kilku bankach, a następnie przez konta np. w Szwajcarii posłał do Europy.

Panama, Kajmany i wiele wysepek w okolicy USA to raje podatkowe i lokalizacje wielu banków, które nie lubią współpracować z FBI i CIA. Bardzo często w książkach/filmach o takich wielkich machlojach i defraudacjach pojawia się motyw przelewów przez raje podatkowe.

ocenił(a) film na 9
ciutki1987

Nie obraz sie ale skoro nie potrafisz sklecic filmu w calosc i nie czaisz o co chodzilo to moze lepiej obejrzyj jeszcze raz i cos sie rozjasni a nie wybierasz latwa droge aby kto inny ci tlumaczyl. Ten film nie byl trudny do zrozumienia to jak ty ogladasz bardziej skomplikowane fabuly gdzie trzeba tak na serio pomyslec?

laluna123

Pozostawię twoją wypowiedź bez komentarza.

ciutki1987

Jedyna słuszna odpowiedź ;)

ciutki1987

Szacunek za odwagę zadawania pytań i jeszcze większy za odpowiedź bez komentarza...

ocenił(a) film na 9
ciutki1987

Zgadzam się z poprzednikami, komentarz zbędny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones