PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=475202}

Prawo zemsty

Law Abiding Citizen
7,8 214 582
oceny
7,8 10 1 214582
5,6 8
ocen krytyków
Prawo zemsty
powrót do forum filmu Prawo zemsty

Jako, że wielu osobom w tym mi nie przypadło do gustu oficjalne zakończenie filmu to chciałbym zaproponować dwa inne alternatywne zakończenia i byłoby miło, gdyby inne osoby dopisały coś od siebie (domyślam się, że na odpowiedź mogę czekać miesiącami albo latami). Moje propozycje:
1) Prokurator strzela w głowę głównego bohatera, tak jak radził mu informator. Morał: zło ciągnie za sobą zło - sprawcy --> główny bohater ---> prokurator.
2) Głównemu bohaterowi udaje się zmienić niektóre obowiązujące przepisy prawne, ale przypłaca to karą śmierci. Jego działania i śmierć niewinnych osób nie poszłyby na marne, a on sam poniósłby konsekwencje. Morał: Prawo zaczęło lepiej funkcjonować paradoksalnie dzięki niemu, ale dostaje w ramach nagrody krzesło elektryczne, za czyny które popełnił.

ocenił(a) film na 8
suineg

Bardzo fajne zakończenia. Oba.
Ale w tym pierwszym musiałoby się Sheltonowi udać rozpieprzyć ratusz ( żeby uwiarygodnić desperacki czyn prokuratora w postaci zamordowania aresztanta ), a odkrycie podkopu winno nastąpić dopiero po egzekucji bohatera ( w domyśle: że już by go mieli rozbrojonego; że nie było potrzebne uciekanie się do zbrodni ).

3. Główny bohater zapowiada rozwalenie ratusza, jeśli nie zostaną spełnione jego apele o zmianę "prawa". W tym momencie prokurator i spółka podejmują decyzję o jego likwidacji. Pechowo dla nich, zabicie aresztanta uruchamia "zegar" ( bohater przewidział, że tej próby legalizmu prokurator nie wytrzyma ). Antagoniści próbują jeszcze zapobiec masakrze, ale jest za późno - zdążą tylko wbiec do budynku, który wali im się na głowę, grzebiąc również setki, może tysiące osób.
Morał - trzeba było jednak trzymać się litery "prawa". Rzekome niewinne pójście na skróty, sugerowane również przez panią burmistrz, skończyło się w konsekwencji masową tragedią. A ci, którzy zamiast poprawić "prawo", buńczucznie stali na stanowisku, że nie ulegną przed "szantażem", poszli na cmentarz pierwsi - podwójnie na swoje życzenie.

ocenił(a) film na 7
suineg

4. Okazało się, że Clyde kupował od Jurija Owsinka wzbogacany uran, z którego udało mu się zrobić bombę atomową wielkości plecaka podróżniczego. Bombę przetransportował pod Biały Dom, by następnie ze swojej celi za pośrednictwem prokuratora zażądać zmiany systemu od samego ówczesnego prezydenta Mubaracka Nobamy. Prezydent z zachowania okazał się podobny do pani major, twierdząc że nie będzie mu byle oprych terroryzował okolicy. Clyde za aprobatą Nicka wykonuje połączenie, a widz dostaje ładną animację Białego Domu wyparowującego wraz z atomowym grzybkiem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones